Galvenie sieviešu matu izkrišanas cēloņi un kā tos ārstēt
Jūsu mati ir jūsu dārgakmens, tāpēc atklāt, ka zaudējat vairāk nekā parasti, var būt diezgan satraucoši, īpaši, ja nezināt, kas to izraisa. Matu izkrišana ir ļoti izplatīts stāvoklis sieviešu vidū, tāpēc jūs neesat viena. Matu izkrišana bieži ir pārejoša, bet kas to var izraisīt?
Jūs esat anēmiska.
Katrai desmitajai sievietei ir anēmija, kas nozīmē, ka viņas sarkano asins šūnu skaits ir mazāks, nekā vajadzētu. Dzelzs deficīta anēmija, kas visbiežāk sastopama sievietēm reproduktīvā vecumā, var izraisīt nogurumu, elpas trūkumu, sirdsklauves un matu izkrišanu. Ja jums nav pietiekami daudz dzelzs, jūsu ķermenis nespēs ražot hemoglobīnu, kas nepieciešams šūnu attīstībai un atjaunošanai, tostarp šūnām, kas veicina matu augšanu.
Ja jūtat, ka jūsu matu izkrišanu izraisa anēmija, apmeklējiet savu ārstu, lai varētu izmērīt dzelzs līmeni. To var ārstēt ar dzelzs piedevām, un matu izkrišana parasti ir pārejoša. Paturiet prātā, ka mati ir vairāk pakļauti zemam dzelzs līmenim nekā citās ķermeņa daļās, tāpēc mēs dodam priekšroku dzelzs līmenim, kas ir nedaudz lielāks par vispārējai veselībai ieteicamo minimumu.
Jums ir bijis bērns.
Diemžēl jūsu prieka kūlis var radīt nevēlamas izmaiņas jūsu ķermenī! Matu izkrišana pēc dzemdībām ir diezgan bieža parādība. Tas ir saistīts ar pieaugošo estrogēna un progesterona līmeni, kas pagarina jūsu matu attīstības fāzi, liekot tiem izskatīties kuplākiem un biezākiem nekā parasti — tas nozīmē, ka pēc dzemdībām mati izkritīs un hormonu līmenis normalizēsies.
Vairumā gadījumu tas ir tikai īslaicīgi, un jūsu mati atgriezīsies normālā stāvoklī pēc sešiem līdz divpadsmit mēnešiem. Tikmēr pārliecinieties, ka ēdat sabalansētu uzturu un rūpējieties par saviem matiem.
Jūs esat ātri zaudējusi svaru.
Avārijas diētas kopumā ir kaitīgas jums, taču vai zinājāt, ka tās var arī kaitēt jūsu matiem? Ja jūs ātri zaudējat daudz svara, pēc sešām līdz divpadsmit nedēļām jūs varat pamanīt, ka izkrītat daudz vairāk matu nekā parasti. Šis izkrišanas veids, kas pazīstams kā telogēna izsvīdums, notiek, kad mati nonāk telogēnā fāzē — matu cikla beigu fāzē — un izkrīt. Tas varētu būt saistīts ar uzturvērtības deficītu — daudzi cilvēki, kuri cenšas zaudēt svaru, nepatērē pietiekami daudz olbaltumvielu. Tā kā jūsu ķermenis nepiešķir jūsu matiem prioritāti, tas izmantos jūsu patērētās uzturvielas, lai darbinātu jūsu orgānus.
Telogen effluvium parasti izzūd pats, kad jūsu svars ir stabilizējies, taču ir ieteicams sekot līdzi uzņemtajam uzturam.
Tā ir tava frizūra.
Atkāpieties no paplašinājumiem! Vilces alopēcija biežāk sastopama sievietēm, kuras izmanto matu pieaudzēšanu vai ikdienā nēsā matus saspringtās frizūrās. Ja mati tiek bieži rausti vienā un tajā pašā vietā, tas var sabojāt sakni un izraisīt matu izkrišanu. Smagās situācijās folikuli var būt pārāk bojāti, lai mati varētu atjaunoties, tādēļ var būt nepieciešama matu transplantācija.
Tas ir tavu hormonu dēļ.
Sievietēm ir augsts estrogēna un progesterona līmenis un zems testosterona līmenis, bet hormons, kas izraisa parastu plikpaurību, ir testosterona blakusprodukts – dihidrotestosterons (DHT). DHT ietekmē matu folikulus, izraisot matu atšķirīgu attīstību, pirms folikuli saraujas un pilnībā pārtrauc matu veidošanos. Sievietēm tas parasti sākas ap galvas vainagu un progresē lēni.
Par laimi, tas ir ārstējams. Zāles, piemēram, minoksidils, kas var veiksmīgi stiprināt matus, veicināt augšanu un palīdzēt novērst turpmāku matu izkrišanu. Alternatīvi, matu transplantācija varētu būt ilgtermiņa risinājums — Sazinieties ar mūsu klīniku, lai noskaidrotu, vai tā jums ir piemērota, vai arī lai izpētītu kādu no mūsu ārstēšanas metodēm un pakalpojumiem.
WhatsApp: +371 267 777 76
info@rubenhair.eu
www.rubenhair.eu